Weer morgen in Montreal
Weer morgen in Montreal: Half bewolkt, max 12°, min 2°, 1% regen.
Montreal ligt op 45,5° noorderbreedte, in de gematigde zone, 76 m boven zeeniveau, tijdzone America/Toronto. De komende week lopen de maxima van 6° tot 16° en de minima van 1° tot 7°, gemiddeld 8°.
Er wordt geen noemenswaardige regen verwacht in de zeven dagen. Vandaag komt de zon op om 07:13 en gaat onder om 18:05: 10:52 daglicht.
| Omstandigheden | Gevoel | regen | Wind | |
|---|---|---|---|---|
| Nu | Onbewolkt | 2.6° | 0% | 13 km/h |
| 20:00 | Onbewolkt | 2.2° | 0% | 12 km/h |
| 21:00 | Onbewolkt | 2° | 0% | 13 km/h |
| 22:00 | Onbewolkt | 2° | 0% | 14 km/h |
| 23:00 | Onbewolkt | 1.9° | 0% | 13 km/h |
| 00:00 | Onbewolkt | 1.9° | 1% | 13 km/h |
| 01:00 | Onbewolkt | 2.2° | 0% | 15 km/h |
| 02:00 | Onbewolkt | 2.3° | 0% | 16 km/h |
| 03:00 | Onbewolkt | 2.2° | 0% | 14 km/h |
| 04:00 | Onbewolkt | 2° | 0% | 13 km/h |
| 05:00 | Onbewolkt | 2.1° | 0% | 13 km/h |
| 06:00 | Onbewolkt | 2.3° | 1% | 12 km/h |
| 07:00 | Onbewolkt | 2.1° | 1% | 11 km/h |
| 08:00 | Onbewolkt | 2.5° | 1% | 8 km/h |
| 09:00 | Onbewolkt | 4.9° | 1% | 8 km/h |
| 10:00 | Onbewolkt | 6.8° | 1% | 13 km/h |
| 11:00 | Onbewolkt | 8.2° | 1% | 15 km/h |
| 12:00 | Onbewolkt | 9.2° | 1% | 15 km/h |
| 13:00 | Onbewolkt | 10.3° | 1% | 16 km/h |
| 14:00 | Onbewolkt | 11° | 0% | 15 km/h |
| 15:00 | Onbewolkt | 11.7° | 0% | 15 km/h |
| 16:00 | Onbewolkt | 11.9° | 0% | 14 km/h |
| 17:00 | Onbewolkt | 11.1° | 0% | 11 km/h |
| 18:00 | Onbewolkt | 9.5° | 0% | 11 km/h |
Weergegevens van Open-Meteo (ECMWF-, GFS- en ICON-modellen en nationale weerdiensten). Elke 15 minuten bijgewerkt.
Weer in Montreal maand voor maand
De tabel bundelt de klimaatnormalen 2016-2025 voor Montreal: gemiddelde maxima en minima, neerslagsom en aantal regendagen per maand.
Montreal heeft een jaargemiddelde van 7,7°. De warmste maand is Juli, met maxima rond 26,7°; de koudste is Januari, met gemiddelde minima van -12,3°. Het verschil van 39° tussen die uitersten laat zien hoe sterk het jaar hier schommelt.
De neerslag komt op ongeveer 1.144 mm per jaar, verdeeld over zo’n 142 regendagen. De natste maand is Oktober, met 126,2 mm in 12 dagen; de droogste is September, met 69,3 mm.
| Maand | Gemiddeld maximum | Gemiddeld minimum | Neerslag | Regendagen |
|---|---|---|---|---|
| Januari | -4,3° | -12,3° | 77,9 mm | 12 |
| Februari | -2,3° | -11,6° | 81,1 mm | 12 |
| Maart | 3,4° | -5,7° | 84,2 mm | 12 |
| April | 10,8° | 0,8° | 116 mm | 12 |
| Mei | 18,9° | 8,5° | 81,1 mm | 11 |
| Juni | 24° | 14,6° | 111,3 mm | 13 |
| Juli | 26,7° | 18,1° | 105,1 mm | 12 |
| Augustus | 25,4° | 17,2° | 119,2 mm | 12 |
| September | 21,5° | 13,1° | 69,3 mm | 8 |
| Oktober | 14,6° | 7,1° | 126,2 mm | 12 |
| November | 5,6° | -0,8° | 85,5 mm | 13 |
| December | -1° | -8,1° | 87,4 mm | 13 |
Wanneer naar Montreal
Wie de reis op het weer plant, treft in Mei en September meestal de aangenaamste periode: gemiddelde maxima tussen 18,9° en 21,5° en neerslag onder het jaargemiddelde.
Wat elke maand te verwachten
- In Januari liggen de maxima rond -4,3° en de minima rond -12,3°, met ongeveer 77,9 mm regen op 12 dagen.
- In Februari liggen de maxima rond -2,3° en de minima rond -11,6°, met ongeveer 81,1 mm regen op 12 dagen.
- In Maart liggen de maxima rond 3,4° en de minima rond -5,7°, met ongeveer 84,2 mm regen op 12 dagen.
- In April liggen de maxima rond 10,8° en de minima rond 0,8°, met ongeveer 116 mm regen op 12 dagen.
- In Mei liggen de maxima rond 18,9° en de minima rond 8,5°, met ongeveer 81,1 mm regen op 11 dagen.
- In Juni liggen de maxima rond 24° en de minima rond 14,6°, met ongeveer 111,3 mm regen op 13 dagen.
- In Juli liggen de maxima rond 26,7° en de minima rond 18,1°, met ongeveer 105,1 mm regen op 12 dagen.
- In Augustus liggen de maxima rond 25,4° en de minima rond 17,2°, met ongeveer 119,2 mm regen op 12 dagen.
- In September liggen de maxima rond 21,5° en de minima rond 13,1°, met ongeveer 69,3 mm regen op 8 dagen.
- In Oktober liggen de maxima rond 14,6° en de minima rond 7,1°, met ongeveer 126,2 mm regen op 12 dagen.
- In November liggen de maxima rond 5,6° en de minima rond -0,8°, met ongeveer 85,5 mm regen op 13 dagen.
- In December liggen de maxima rond -1° en de minima rond -8,1°, met ongeveer 87,4 mm regen op 13 dagen.
Gemeten uitersten
In de periode 2016-2025 bereikte de thermometer 34,8° aan de bovenkant van de reeks en zakte tot -31,4° aan de onderkant. Dit zijn waargenomen waarden, geen gemiddelden.
Normalen berekend uit de ERA5-reanalyse (Copernicus/ECMWF), reeks 2016-2025.
FAQ
Hoe warm is het nu in Montreal?
Het is nu 3°C in Montreal, met onbewolkt. Het voelt als -2°C.
Gaat het vandaag regenen in Montreal?
De hoogste kans op regen vandaag is 1%, met ongeveer 0 mm.
Wat voor weer wordt het morgen in Montreal?
Morgen wordt het maximaal 12° en minimaal 2°, met half bewolkt.
Waar komen de gegevens vandaan en hoe vaak worden ze bijgewerkt?
De gegevens komen van de ECMWF-, GFS- en ICON-modellen en nationale weerdiensten via Open-Meteo, elke 15 minuten bijgewerkt.
Wat is de warmste maand in Montreal?
De warmste maand is Juli, met gemiddelde maxima van 26,7° en minima van 18,1°.
Regent het veel in Montreal?
De stad krijgt ongeveer 1.144 mm per jaar op 142 regendagen. De natste maand is Oktober, met 126,2 mm.
Wanneer kun je Montreal het best bezoeken?
Op het weer beoordeeld combineren Mei en September de aangenaamste temperaturen met minder regen dan gemiddeld.