Weer in Montevideo nu
Weer in Montevideo nu: 12°C, Bewolkt, Vochtigheid 74%, Wind 27 km/h.
Montevideo ligt op 34,9° zuiderbreedte, in de subtropen, 51 m boven zeeniveau, tijdzone America/Montevideo. De komende week lopen de maxima van 13° tot 17° en de minima van 10° tot 15°, gemiddeld 14°.
De verwachte neerslag komt op 13 mm; 2 van de zeven dagen hebben meer dan 50% kans. Vandaag komt de zon op om 05:59 en gaat onder om 19:01: 13:02 daglicht.
| Omstandigheden | max | min | regen | Wind | UV-index | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vandaag | Lichte motregen | 13° | 12° | 82% | 34 km/h | 4 |
| Morgen | Lichte motregen | 13° | 12° | 57% | 29 km/h | 5 |
| Ma 19 okt | Bewolkt | 13° | 12° | 20% | 16 km/h | 7 |
| Di 20 okt | Bewolkt | 15° | 10° | 2% | 27 km/h | 8 |
| Wo 21 okt | Lichte motregen | 16° | 12° | 41% | 27 km/h | 8 |
| Do 22 okt | Lichte motregen | 17° | 13° | 35% | 23 km/h | 8 |
| Vr 23 okt | Lichte motregen | 17° | 15° | 41% | 24 km/h | 2 |
Weergegevens van Open-Meteo (ECMWF-, GFS- en ICON-modellen en nationale weerdiensten). Elke 15 minuten bijgewerkt.
Weer in Montevideo maand voor maand
De tabel bundelt de klimaatnormalen 2016-2025 voor Montevideo: gemiddelde maxima en minima, neerslagsom en aantal regendagen per maand.
Montevideo heeft een jaargemiddelde van 17,2°. De warmste maand is Januari, met maxima rond 26,4°; de koudste is Juli, met gemiddelde minima van 8,7°. Het verschil van 17,7° tussen die uitersten laat zien hoe sterk het jaar hier schommelt.
De neerslag komt op ongeveer 980 mm per jaar, verdeeld over zo’n 105 regendagen. De natste maand is April, met 111,8 mm in 10 dagen; de droogste is September, met 65,2 mm.
| Maand | Gemiddeld maximum | Gemiddeld minimum | Neerslag | Regendagen |
|---|---|---|---|---|
| Januari | 26,4° | 19,9° | 66 mm | 8 |
| Februari | 26,1° | 19,9° | 85,5 mm | 9 |
| Maart | 24,3° | 18,5° | 90,2 mm | 11 |
| April | 21,1° | 15,9° | 111,8 mm | 10 |
| Mei | 17,2° | 12,3° | 80,9 mm | 8 |
| Juni | 14,5° | 9,5° | 68,2 mm | 8 |
| Juli | 13,6° | 8,7° | 100,4 mm | 9 |
| Augustus | 15,1° | 9,3° | 82,1 mm | 8 |
| September | 16,5° | 11° | 65,2 mm | 8 |
| Oktober | 19° | 13,1° | 88,2 mm | 10 |
| November | 22,3° | 15,7° | 74,1 mm | 8 |
| December | 24,8° | 18,1° | 67,8 mm | 8 |
Wanneer naar Montevideo
Wie de reis op het weer plant, treft in November–Januari meestal de aangenaamste periode: gemiddelde maxima tussen 22,3° en 26,4° en neerslag onder het jaargemiddelde.
Wat elke maand te verwachten
- In Januari liggen de maxima rond 26,4° en de minima rond 19,9°, met ongeveer 66 mm regen op 8 dagen.
- In Februari liggen de maxima rond 26,1° en de minima rond 19,9°, met ongeveer 85,5 mm regen op 9 dagen.
- In Maart liggen de maxima rond 24,3° en de minima rond 18,5°, met ongeveer 90,2 mm regen op 11 dagen.
- In April liggen de maxima rond 21,1° en de minima rond 15,9°, met ongeveer 111,8 mm regen op 10 dagen.
- In Mei liggen de maxima rond 17,2° en de minima rond 12,3°, met ongeveer 80,9 mm regen op 8 dagen.
- In Juni liggen de maxima rond 14,5° en de minima rond 9,5°, met ongeveer 68,2 mm regen op 8 dagen.
- In Juli liggen de maxima rond 13,6° en de minima rond 8,7°, met ongeveer 100,4 mm regen op 9 dagen.
- In Augustus liggen de maxima rond 15,1° en de minima rond 9,3°, met ongeveer 82,1 mm regen op 8 dagen.
- In September liggen de maxima rond 16,5° en de minima rond 11°, met ongeveer 65,2 mm regen op 8 dagen.
- In Oktober liggen de maxima rond 19° en de minima rond 13,1°, met ongeveer 88,2 mm regen op 10 dagen.
- In November liggen de maxima rond 22,3° en de minima rond 15,7°, met ongeveer 74,1 mm regen op 8 dagen.
- In December liggen de maxima rond 24,8° en de minima rond 18,1°, met ongeveer 67,8 mm regen op 8 dagen.
Gemeten uitersten
In de periode 2016-2025 bereikte de thermometer 38,8° aan de bovenkant van de reeks en zakte tot 0,8° aan de onderkant. Dit zijn waargenomen waarden, geen gemiddelden.
Normalen berekend uit de ERA5-reanalyse (Copernicus/ECMWF), reeks 2016-2025.
FAQ
Hoe warm is het nu in Montevideo?
Het is nu 12°C in Montevideo, met bewolkt. Het voelt als 8°C.
Gaat het vandaag regenen in Montevideo?
De hoogste kans op regen vandaag is 82%, met ongeveer 2.4 mm.
Wat voor weer wordt het morgen in Montevideo?
Morgen wordt het maximaal 13° en minimaal 12°, met lichte motregen.
Waar komen de gegevens vandaan en hoe vaak worden ze bijgewerkt?
De gegevens komen van de ECMWF-, GFS- en ICON-modellen en nationale weerdiensten via Open-Meteo, elke 15 minuten bijgewerkt.
Wat is de warmste maand in Montevideo?
De warmste maand is Januari, met gemiddelde maxima van 26,4° en minima van 19,9°.
Regent het veel in Montevideo?
De stad krijgt ongeveer 980 mm per jaar op 105 regendagen. De natste maand is April, met 111,8 mm.
Wanneer kun je Montevideo het best bezoeken?
Op het weer beoordeeld combineren November–Januari de aangenaamste temperaturen met minder regen dan gemiddeld.