Weer in Serra nu
Weer in Serra nu: 25°C, Zware motregen, Vochtigheid 95%, Wind 9 km/h.
Serra ligt op 20,1° zuiderbreedte, in de tropen, 62 m boven zeeniveau, tijdzone America/Sao_Paulo. De komende week lopen de maxima van 25° tot 34° en de minima van 20° tot 22°, gemiddeld 24°.
De verwachte neerslag komt op 54 mm; 7 van de zeven dagen hebben meer dan 50% kans. Vandaag komt de zon op om 05:09 en gaat onder om 17:44: 12:35 daglicht.
| Omstandigheden | max | min | regen | Wind | UV-index | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vandaag | Onweer met hagel | 34° | 22° | 100% | 17 km/h | 9 |
| Morgen | Onweer | 29° | 22° | 99% | 11 km/h | 9 |
| Ma 19 okt | Zware motregen | 26° | 21° | 86% | 19 km/h | 7 |
| Di 20 okt | Lichte motregen | 25° | 21° | 84% | 13 km/h | 7 |
| Wo 21 okt | Lichte motregen | 26° | 20° | 80% | 12 km/h | 2 |
| Do 22 okt | Zware motregen | 25° | 20° | 78% | 14 km/h | 2 |
| Vr 23 okt | Lichte motregen | 25° | 21° | 67% | 14 km/h | 2 |
Weergegevens van Open-Meteo (ECMWF-, GFS- en ICON-modellen en nationale weerdiensten). Elke 15 minuten bijgewerkt.
Weer in Serra maand voor maand
De tabel bundelt de klimaatnormalen 2016-2025 voor Serra: gemiddelde maxima en minima, neerslagsom en aantal regendagen per maand.
Serra heeft een jaargemiddelde van 24,5°. De warmste maand is Februari, met maxima rond 31,1°; de koudste is Juli, met gemiddelde minima van 16,9°. Het verschil van 14,2° tussen die uitersten laat zien hoe sterk het jaar hier schommelt.
De neerslag komt op ongeveer 1.152 mm per jaar, verdeeld over zo’n 157 regendagen. De natste maand is November, met 195,5 mm in 17 dagen; de droogste is Juni, met 33,9 mm.
| Maand | Gemiddeld maximum | Gemiddeld minimum | Neerslag | Regendagen |
|---|---|---|---|---|
| Januari | 30,7° | 22,9° | 137,9 mm | 15 |
| Februari | 31,1° | 22,9° | 122,3 mm | 14 |
| Maart | 30,8° | 22,5° | 91,9 mm | 15 |
| April | 29,2° | 21,3° | 81,3 mm | 15 |
| Mei | 27,6° | 19,2° | 65,4 mm | 12 |
| Juni | 26,9° | 17,9° | 33,9 mm | 8 |
| Juli | 26,3° | 16,9° | 34 mm | 9 |
| Augustus | 26,4° | 17,8° | 50,6 mm | 9 |
| September | 27,8° | 19,4° | 57,7 mm | 10 |
| Oktober | 28,4° | 20,9° | 117,7 mm | 15 |
| November | 28,5° | 21° | 195,5 mm | 17 |
| December | 30° | 22,2° | 164,1 mm | 18 |
Wanneer naar Serra
Wie de reis op het weer plant, treft in Mei–September meestal de aangenaamste periode: gemiddelde maxima tussen 26,3° en 27,8° en neerslag onder het jaargemiddelde.
Wat elke maand te verwachten
- In Januari liggen de maxima rond 30,7° en de minima rond 22,9°, met ongeveer 137,9 mm regen op 15 dagen.
- In Februari liggen de maxima rond 31,1° en de minima rond 22,9°, met ongeveer 122,3 mm regen op 14 dagen.
- In Maart liggen de maxima rond 30,8° en de minima rond 22,5°, met ongeveer 91,9 mm regen op 15 dagen.
- In April liggen de maxima rond 29,2° en de minima rond 21,3°, met ongeveer 81,3 mm regen op 15 dagen.
- In Mei liggen de maxima rond 27,6° en de minima rond 19,2°, met ongeveer 65,4 mm regen op 12 dagen.
- In Juni liggen de maxima rond 26,9° en de minima rond 17,9°, met ongeveer 33,9 mm regen op 8 dagen.
- In Juli liggen de maxima rond 26,3° en de minima rond 16,9°, met ongeveer 34 mm regen op 9 dagen.
- In Augustus liggen de maxima rond 26,4° en de minima rond 17,8°, met ongeveer 50,6 mm regen op 9 dagen.
- In September liggen de maxima rond 27,8° en de minima rond 19,4°, met ongeveer 57,7 mm regen op 10 dagen.
- In Oktober liggen de maxima rond 28,4° en de minima rond 20,9°, met ongeveer 117,7 mm regen op 15 dagen.
- In November liggen de maxima rond 28,5° en de minima rond 21°, met ongeveer 195,5 mm regen op 17 dagen.
- In December liggen de maxima rond 30° en de minima rond 22,2°, met ongeveer 164,1 mm regen op 18 dagen.
Gemeten uitersten
In de periode 2016-2025 bereikte de thermometer 39,8° aan de bovenkant van de reeks en zakte tot 11,9° aan de onderkant. Dit zijn waargenomen waarden, geen gemiddelden.
Normalen berekend uit de ERA5-reanalyse (Copernicus/ECMWF), reeks 2016-2025.
FAQ
Hoe warm is het nu in Serra?
Het is nu 25°C in Serra, met zware motregen. Het voelt als 30°C.
Gaat het vandaag regenen in Serra?
De hoogste kans op regen vandaag is 100%, met ongeveer 13.8 mm.
Wat voor weer wordt het morgen in Serra?
Morgen wordt het maximaal 29° en minimaal 22°, met onweer.
Waar komen de gegevens vandaan en hoe vaak worden ze bijgewerkt?
De gegevens komen van de ECMWF-, GFS- en ICON-modellen en nationale weerdiensten via Open-Meteo, elke 15 minuten bijgewerkt.
Wat is de warmste maand in Serra?
De warmste maand is Februari, met gemiddelde maxima van 31,1° en minima van 22,9°.
Regent het veel in Serra?
De stad krijgt ongeveer 1.152 mm per jaar op 157 regendagen. De natste maand is November, met 195,5 mm.
Wanneer kun je Serra het best bezoeken?
Op het weer beoordeeld combineren Mei–September de aangenaamste temperaturen met minder regen dan gemiddeld.