Prognoza pogody Montevideo na 7 dni
Prognoza pogody Montevideo na 7 dni: 12°C, Przeważnie bezchmurnie, Wilgotność 78%, Wiatr 29 km/h.
Montevideo leży na 34,9° szerokości południowej, w strefie subtropikalnej, 51 m n.p.m., strefa czasowa America/Montevideo. W nadchodzącym tygodniu maksima wynoszą od 13° do 17°, a minima od 10° do 15°, średnio 14°.
Prognozowany opad to 9 mm, a 1 z siedmiu dni ma prawdopodobieństwo powyżej 50%. Dziś słońce wschodzi o 05:58 i zachodzi o 19:01: 13:03 światła dziennego.
| Warunki | maks | min | deszczu | Wiatr | Indeks UV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dziś | Słaba mżawka | 13° | 12° | 61% | 30 km/h | 5 |
| Jutro | Pochmurno | 13° | 12° | 12% | 17 km/h | 5 |
| Wt., 20 paź | Pochmurno | 15° | 10° | 0% | 29 km/h | 8 |
| Śr., 21 paź | Słaba mżawka | 16° | 11° | 45% | 25 km/h | 8 |
| Czw., 22 paź | Słaba mżawka | 17° | 14° | 39% | 23 km/h | 8 |
| Pt., 23 paź | Pochmurno | 16° | 15° | 37% | 29 km/h | 7 |
| Sob., 24 paź | Słaba mżawka | 15° | 14° | 27% | 30 km/h | 5 |
Dane pogodowe z Open-Meteo (modele ECMWF, GFS, ICON i krajowe służby meteorologiczne). Aktualizacja co 15 minut.
Pogoda w Montevideo miesiąc po miesiącu
Tabela zbiera normy klimatyczne 2016-2025 dla Montevideo: średnie maksima i minima, sumę opadów i liczbę dni z deszczem w każdym miesiącu.
Montevideo ma średnią roczną temperaturę 17,2°. Najcieplejszym miesiącem jest Styczeń, z maksimami około 26,4°; najchłodniejszym Lipiec, ze średnimi minimami 8,7°. Różnica 17,7° między tymi skrajnościami pokazuje, jak bardzo zmienia się tu rok.
Opady sumują się do około 980 mm rocznie, rozłożonych na mniej więcej 105 dni z deszczem. Najbardziej mokry miesiąc to Kwiecień — 111,8 mm w 10 dni; najsuchszy to Wrzesień, z 65,2 mm.
| Miesiąc | Średnie maksimum | Średnie minimum | Opady | Dni z deszczem |
|---|---|---|---|---|
| Styczeń | 26,4° | 19,9° | 66 mm | 8 |
| Luty | 26,1° | 19,9° | 85,5 mm | 9 |
| Marzec | 24,3° | 18,5° | 90,2 mm | 11 |
| Kwiecień | 21,1° | 15,9° | 111,8 mm | 10 |
| Maj | 17,2° | 12,3° | 80,9 mm | 8 |
| Czerwiec | 14,5° | 9,5° | 68,2 mm | 8 |
| Lipiec | 13,6° | 8,7° | 100,4 mm | 9 |
| Sierpień | 15,1° | 9,3° | 82,1 mm | 8 |
| Wrzesień | 16,5° | 11° | 65,2 mm | 8 |
| Październik | 19° | 13,1° | 88,2 mm | 10 |
| Listopad | 22,3° | 15,7° | 74,1 mm | 8 |
| Grudzień | 24,8° | 18,1° | 67,8 mm | 8 |
Kiedy jechać do Montevideo
Dla planujących podróż pod pogodę Listopad–Styczeń to zwykle najprzyjemniejszy okres: średnie maksima od 22,3° do 26,4° i opady poniżej średniej rocznej.
Czego spodziewać się w każdym miesiącu
- W Styczeń maksima sięgają około 26,4°, a minima 19,9°, przy około 66 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Luty maksima sięgają około 26,1°, a minima 19,9°, przy około 85,5 mm deszczu w ciągu 9 dni.
- W Marzec maksima sięgają około 24,3°, a minima 18,5°, przy około 90,2 mm deszczu w ciągu 11 dni.
- W Kwiecień maksima sięgają około 21,1°, a minima 15,9°, przy około 111,8 mm deszczu w ciągu 10 dni.
- W Maj maksima sięgają około 17,2°, a minima 12,3°, przy około 80,9 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Czerwiec maksima sięgają około 14,5°, a minima 9,5°, przy około 68,2 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Lipiec maksima sięgają około 13,6°, a minima 8,7°, przy około 100,4 mm deszczu w ciągu 9 dni.
- W Sierpień maksima sięgają około 15,1°, a minima 9,3°, przy około 82,1 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Wrzesień maksima sięgają około 16,5°, a minima 11°, przy około 65,2 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Październik maksima sięgają około 19°, a minima 13,1°, przy około 88,2 mm deszczu w ciągu 10 dni.
- W Listopad maksima sięgają około 22,3°, a minima 15,7°, przy około 74,1 mm deszczu w ciągu 8 dni.
- W Grudzień maksima sięgają około 24,8°, a minima 18,1°, przy około 67,8 mm deszczu w ciągu 8 dni.
Zanotowane skrajności
W okresie 2016-2025 termometr sięgnął 38,8° na górze serii i spadł do 0,8° na dole. To wartości zmierzone, nie średnie.
Normy obliczone z reanalizy ERA5 (Copernicus/ECMWF), seria 2016-2025.
FAQ
Jaka jest teraz temperatura w Montevideo?
Teraz jest 12°C w Montevideo, przeważnie bezchmurnie. Temperatura odczuwalna to 7°C.
Czy dziś będzie padać w Montevideo?
Maksymalne prawdopodobieństwo deszczu dziś wynosi 61%, przy około 1.6 mm.
Jaka pogoda będzie jutro w Montevideo?
Jutro maksymalna temperatura wyniesie 13°, a minimalna 12°, pochmurno.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z modeli ECMWF, GFS i ICON oraz krajowych służb meteorologicznych przez Open-Meteo, aktualizowane co 15 minut.
Który miesiąc jest najcieplejszy w Montevideo?
Najcieplejszy jest Styczeń, ze średnimi maksimami 26,4° i minimami 19,9°.
Czy w Montevideo dużo pada?
Miasto notuje około 980 mm rocznie w 105 dni z deszczem. Najbardziej mokry miesiąc to Kwiecień, z 111,8 mm.
Kiedy najlepiej odwiedzić Montevideo?
Pod względem pogody Listopad–Styczeń łączą najprzyjemniejsze temperatury z opadami poniżej średniej.